BLATY KUCHENNE I ŁAZIENKOWE

Każdy z Państwa marzy o idealnej kuchni czy łazience. Nic w tym dziwnego gdyż to właśnie w kuchni przygotowujemy posiłki, spotykamy się przy wspólnym śniadaniu zaś łazienki to miejsca relaksu czy tez odizolowanej ciszy podczas niejednej kąpieli. Nasza firma w swojej ofercie posiada szereg rodzajów kamienia w tym granity i marmury. Blaty kuchenne wykonujemy z granitu ponieważ jest on idealnym surowcem dzięki któremu blaty są łatwe w czyszczeniu, nie powstają zacieki czy tez ślady po gorących naczyniach. W naszym asortymencie znajdują się również marmury, jednak odradzamy ich wykorzystywanie w tworzeniu blatów kuchennych, ze względu na łatwość zarysowań oraz nieodporność na działanie chemikaliów i substancji stosowanych w kuchni. Blaty łazienkowe wykonujemy zarówno z granitów jak i marmurów, które pięknie zdobią a zarazem nadają elegancki wygląd. Możliwe jest wykonanie pólek, obudowy jacuzzi oraz kominków czy tez innych dodatków upiększających kuchnie czy łazienki.

Zamówienia i realizacje

Rodzaje obróbek
<< strona główna
Blaty kuchenne


Schody
Parapety
Nagrobki
Kolory kamieni

MARMUR CZY GRANIT?

Często zastanawiamy się nad różnicą pomiędzy granitem i marmurem.

MARMUR

Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny, bez wątpienia bardzo wytrzymały surowiec. Wspaniale prezentuje się jako posadzki, schody czy inne wyroby wykończeniowe. Jest jednak nieodpowiedni do wyrobów blatów kuchennych.

GRANIT

Granit przybiera różne barwy, takie jak szara, biało-różowa, zielona, czerwona, czarna i inne. Ze względu na łatwość otrzymania dużych bloków, ciecia i polerowania oraz bogata i piękna kolorystykę używany jest w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny. Granit może być uszkodzony jedynie przez bardzo mocne uderzenia. Jest idealnym surowcem na schody, blaty kuchenne, kominki czy posadzki. Do czyszczenia granitu proponujemy zwyczajna wodę, ewentualnie z dodatkiem czyszczących detergentów.